Egyedi szennyvízkezelés megvalósítása Bakonypéterden

2018. március 13.

 

Bakonypéterd Község Önkormányzata sikeres pályázatot nyújtott be a Vidékfejlesztési Program: Vidéki térségek falvainak megújítására- egyedi szennyvízkezelés című pályázati felhívásra.

A település környezeti minőségének javítását, és az infrastruktúra fejlesztése céljából, kommunális szennyvizeinek gyűjtését, tisztítását és elhelyezését az a településen egyedi szennyvíztisztító kisberendezések telepítésével kívánja megvalósítani.

 

Bakonypéterd település belterületén 111 ingatlan bevonásával kerül szennyvízelvezető csatorna-hálózat kialakításra és 4db 50 LE-ű egyedi szennyvízkezelő berendezés telepítése. A berendezések a háztartásokban, közösségi intézményekben keletkező szennyvizet a határérték-előírásoknak megfelelő minőségben kezeli-tisztítja, majd a tisztított vizet a Bornát-érbe engedi. A működés során keletkezett fölös iszapot zsákos víztelenítő berendezésben víztelenítjük. Az elérhető szárazanyag tartalom átlagosan 17 %. Ezt figyelembe véve a napi víztelenített iszap mennyisége: 0,1 m3/d. A megtelt víztelenítő zsákokat fedeles konténerben gyűjtik, a zsákok kiürítés után újra felhasználhatók. Az iszap további kezelését elhelyezését, a leendő üzemeltető, a Pannonvíz ZRT. végzi el, saját rendszerén keresztül. A fejlesztéssel érintett 111 db ingatlan a település teljes ingatlan állományához viszonyítva 87,40 %-os lefedettséget jelent. A projekt részeként megvalósuló 4 db 50 LE-ű berendezést közvetlenül használó lakosok száma 250 fő, 284LE ami a település állandó lakosságához viszonyítva 92,25%-os arányt jelent. A közösségi használatú épületek, intézmények révén a település teljes lakossága érintett a fejlesztés eredményeként.

 

A kivitelezés kezdetének és befejezésének dátuma: 2018. 02. 09. – 2018. 12. 31.

A beruházás a település infrastruktúra ellátottságának ilyen jelentős növekedése, kedvező hatással lehet a település népességmegtartó erejére is.

A projekt várható befejezésének ideje: 2018. 12. 31.

A projekt teljes költsége 218 783 144 Ft, melyhez 154 999 982 Ft támogatást igényelünk. A projekt a Széchenyi 2020 Vidékfejlesztési Program keretében valósul meg.